زعفران

8 فوایده مهم زعفران اصل که باید بدانید+خرید

ادویه

زعفران اصل به عنوان ادویه طلایی شناخته می‌شود. سال ها است که زعفران غذاهای ما رنگ و بوی خاصی می بخشد. این ادویه گران قیمت عنوان آنتی اکسیدان به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک میکند. سطح انرژی را بالا میبرد ۴۰۰۰ سال است که از زعفران برای خوشبو و خوش طعم کردن غذاها استفاده می کنیم.

خواص زعفران

این ادویه گران قیمت دارای خواص زیادی است و می‌تواند بعضی از بیماری ها را تا حدی درمان کند و ما در این مقاله تعدادی از آنها می پردازیم.

ادویه

افزایش ایمنی بدن با ویتامین C

گلبول های سفید عامل محافظت کردن از بدن در مقابل میکروب ها و باکتری ها هستند. ویتامین C که در داخل زعفران اصل وجود دارد. باعث افزایش تولید گلبولهای سفید می شود و این باعث می شود که در مقابل میکروب ها و باکتری ها مقاوم تر باشد.

باعث افزایش گردش خون در بدن میشود و از سرماخوردگی جلوگیری میکند.

زعفران دارای انرژی زیادی است. که باعث میشود  انرژی بدن زیاد شود با این عمل گردش خون نیز بالا می رود سوخت و ساز بدن نیز افزایش پیدا می‌کند. غلظت بالای آهن به این معنا است که زعفران گلبول های قرمز را افزایش می دهد .و در نتیجه با رسیدن اکسیژن به اندام های مختلف بدن، باعث افزایش گردش خون میشود.

از قلب محافظت می کند و عملکرد آن را افزایش میدهد.

زعفران اصل دارای پتاسیم است پتاسیم یک ماده گشاد کننده عروق است. و باعث جلوگیری از افزایش فشار خون در شریانهای خون میشود.  در نتیجه باعث محافظت از قلب شده و می‌تواند حملات قلبی و سکته مغری را کاهش دهد.

داروی خوبی برای کنترل دیابت است.

اگر از بیماری دیابت رنج می‌برید بهتر است. که از زعفران استفاده کنید مقدار قابل توجه منگنز در زعفران وجود دارد که می‌تواند. به بدن شما کمک کند که تا سطح خون قند خونتان را کنترل کنید.

 

 

 ماده آرام بخش و ضد اضطراب است.

مردم از زعفران استفاده می کنند می‌تواند باعث بهبود خلق و خوی آنها شود مواد معدنی زعفران می تواند بر غدد درون ریز تاثیر بگذارد. و این غده با آزادسازی هورمون های مفید باعث سلامت بدن ما شود.

  قدرت استخوانی را افزایش می دهد.

ترکیبات زعفران باعث میشود که بدن  کلسیم را راحت‌تر به بدن جذب کند. و با غذاهایی که ما میخوریم که دارای کلسیم است. کلسیم آنها را تا حد مجاز جذب بدن می کند. در این صورت تراکم استخوان بندی و تقویت استخوان ها اتفاق می افتد. و از بیماری هایی مانند پوکی استخوان و دیگر بیماری های مربوط به سنین پیری جلوگیری کند.

 باعث تقویت قدرت ذهنی و حافظه می‌شود.

تحقیقات بالینی بر روی افراد مختلف نشان می‌دهد. که زعفران توانایی افزایش هوشیاری و توانایی ذهنی و همچنین حفاظت از مغز را دارا است. مواد آلی و معدنی موجود در این ادویه می تواند مغز را در برابر رادیکال‌های آزاد که یکی از مهم‌ترین تهدیدها برای مغز است. حفظ کند همچنین مواد معدنی و ترکیب موجود در زعفران می‌تواند عملکرد ها به کارکردهای مغز را تا حد قابل توجهی بهبود بخشد. و از اختلالات عصبی همچون پارکینسون جلوگیری کند.

 باعث بهبود کیفیت خواب می شود.

در طی یک تحقیق بر روی افراد مختلف که آنها از قرص خواب برای داشتن خوابی آرام و لذت بخش استفاده می‌کرده‌اند. نشان داده شده است که مصرف ۱۴ میلی گرم زعفران روزانه به مدت یک دوره بهبود کیفیت خواب کمک می کنم.

سایت منبع: کشمون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.