انگور

شیره انگور اصل را چگونه تشخیص دهیم؟+ خرید شیره انگور ملایر

شیره انگور اصل

شیره انگور اصل را بشناسید.

شیره انگور اصل ملایر خواص زيادي از جمله آنتي اکسيدان، اسيد آمينه، فسفر، کلسيم، ويتامين هاي آ،ب و ث است. که وجود اين مواد معدني در شيره انگور باعث بهبود ضعف جسماني، بهبود سيستم ايمني بدن و يک مکمل غذايي در صبحانه ها است که باعث افزايش سطح انرژي بدن ميشود.
اين ماده غذايي از ساليان درازي مورد توجه افراد قرار گرفته است. و افراد به روش هاي سنتي يا صنعتي آن را توليد مي کنند ودر اختيار خريدار قرار مي دهند. اما در اين ميان افرادي که اين شيره را از فروشنده تهيه مي کنند با خود فکر مي کنند که آيا اين شيره انگور طبيعي است؟يانه، آيا اين شيره انگور خالص است؟ يانه
ما در اين مقاله به شما کمک ميکنم که به راحتي شيره انگور اصل را از تقلبي تشخيص دهيد و از خريدتان مطمئن باشيد.
با ما همراه باشيد.

تمام ويژگي هايي که يک شيره انگور اصل ميتواند داشته باشد:

شيره انگور داراي طعم شيريني است.

هنگام پختن شيره انگور بايد مواظب باشيم. که طعم اصلي انگور از داخل شيره حذف نشود و شيره انگور داراي طعم شيرين انگور نيز باشد همانطور که ميدانيد شيره انگور شيريني اش را بيشتر از طريق جوشاندن آب انگور به دست مي آيد.با اين کار شيره انگور رطوبتش را از دست ميدهد. و اين باعث شيرين تر شدن آن مي شود.
اگر هنگام مصرف کردن شيره انگور متوجه شديم که طعم آن را مي‌توان به شکر تشبيه کرد. به احتمال زياد توليد کننده هاي آن براي شيرين کردن آن از شکر در زمان توليد استفاده کرده اند. و اين شيره انگور ناخالص است.

رنگ شيره انگور نشان دهنده اصل بودن با تقلبي بودن آن است.

در واقع رنگ شيره انگور در مقايسه با شيره خرما روشن‌تر است. در زمان طبيعي شیره انگور اصل ملایر عسلي مايل به قهوه اي يا مايل به خرمايي است.
حرارت مستقيم يا زياد در رنگ شيره تاثير زيادي دارد شيرهاي انگوري که به روش سنتي توليد مي شوند رنگ تيره تري دارند.شيره انگوري که به طور صنعتي توليد مي شود به دليل اينکه از حرارت غير مستقيم براي پختن شيره استفاده مي شود. رنگ روشن تري نسبت به شيره انگور سنتي دارد.

خالص بودن شيره انگور نشان دهنده اصل بودن آن است.

همانطور که ميدانيد از خاک سفيد براي گرفتن مزه ترش انگور قبل از پختن استفاده ميشود. اگر در هنگام جداسازي خاک از شيره انگور توليد کننده اين خاک را به خوبي نگيرد. مي‌توان خاک را به صورت دانه هاي ريز و مقداري روشن تر از رنگ شيره تا حدودي با چشم ديدي.
آيا روان بودن يا شل بودن شيره انگور نشان دهنده اصالت آن است؟
آب انگور داراي رطوبت وآب است. اما با گرفتن رطوبت انگور مي‌توانيم به غلظت مورد نظر براي شيره انگور برسيم در اين ميان در روش سنتي معمولاً با ديدن و معيار خود آن فرد توليد کننده هنگامي که آن به غلظت مناسب مي رسد. آن را از روي حرارت برميدارد. اما در روش صنعتي توسط دستگاه‌هاي تعريف شده در زمان معيني حرارات قطع ميشود.

قيمت شیره انگور اصل ملایر

سالانه توليد کنندگان شيره انگور قيمتي را براي به ازاي هر کيلوگرم تعريف مي کند. اما در اين ميان افرادي سودجو هستند که شيرهاي انگور بي کيفيت را ارزانتر مي فروشند با اين حال که امکان دارد آنها ناخالص باشند. علاوه بر اين که سودي براي بدن ندارند باعث آسيب رسيدن ميشود.

خواص درماني شيره انگور

شيره انگور بهترين دارو و مکمل براي وعده هاي غدايي و درمان ضعف جسمي است. شما مي توانيد صبحانه را به همراه ارده مصرف کنيد. که انرژي زا و هم سالم براي صبحانه وعده غذايي کامل به شمار مي‌آيد. در تابستان نيز از آن به عنوان شربت شيره استفاده کني که بسيار خوشمزه است.

انواع شيره ها

به غير از شيره انگور شيره توت و خرما هم بسيار مفيد هستند. هر کدام از اين ها طرفداران خاص خود را دارند. شيره توت کمي شيرين تر است و اين را مي توان در فصل توت فرنگي که اصولاً در تابستان و اواخربهار است. در منزل درست کرد.

نحوه نگهداري شيره انگور

لازم نيست شيره انگور را حتما در يخچال نگهداري کنيد بهتر است آن را در جاي خشک و خنک به دور از تابش آفتاب نگهداري تا مزه آن از بين نرود.
قاشق خيس را داخل ظرف شيره انگور فرو نبريد چون باعث ميشود کيفيت آن کمتر شود و شيره انگور شما شل تر شود.
شيره انگور را بهتر است در پلاستيکي نگهداري کنيد. چون ماندگاري آن در ظروف فلزي بيشتراست يا اگر مي توانيد اندازه مصرف تان ازداخل ظرف بزرگتر برداريد و در داخل ظرف پلاستيکي کوچکي نگهداري کنيد وهمگامي که نياز داشتيد از ظرف بزرگ تز برداريد.
التبه بهتر است که آن در ظروف شيشيه اي نگهداري شوند همان طور که ميدانيد ظروف پلاستيک در طولاني مدت از خود مواد سمي آزاد ميکنند.

ما با تهیه بهترین شیره های انگور از تولید کنندگان شهر ملایرکه شیره های انگور خود را  به روش سنتی تولید کرده اند. و با رعایت تمام این معیار هایی که در این مقاله خواندید این محصول را تهیه کردیم. و شما میتوانید با خیالی راحت شیره انگور اصل را از ما تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.