عسل

چگونه با استفاده از عسل از شر زخم معده راحت شویم؟

درمان معده درد با عسل

امروزه افراد زیادی دچار زخم معده ، ورم معده و رفلاکس معده می شوند. درد های معده به دلایل بسیاری مربوط می‌شود که در ادامه با آن ها می پردازیم. همه ما باید برای تامین سلامت بدن از عسل استفاده کنیم. پس باید در این دوره از زندگی مواظب باشیم که مواد غذایی درست و سبک زندگی درستی را برای مصرف کردن و زندگی کردن انتخاب کنیم که دچار بیماری های مختلفی نشویم. 🙂 🙂

چرا عسل برای درمان معده درد و زخم معده مناسب است؟

عسل به دلیل ضد التهاب بودن باعث بهبود و حتی جلوگیری از التهاب معده می شود و همان طور که می دانید یکی از دلایل زخم معده التهاب آن است. در برابر باکتری هایی که در دستگاه گوارش که گاهی اوقات برای بدن و دستگاه گوارش مضر‌اند نیز جلو گیری می کند و با تکثیر یافتن آنها هم مقابله کرده و از بین میبرد.

علاوه بر تمام نکاتی که گفته شد از نفخ و تخمیر دستگاه گوارش که باعث آسیب است جلو گیری می کند.

اصلی‌ترین دلایلی که معده دچار زخم می شود چیست؟

افرادی که دچار زخم معده می شوند. بسیار نگران‌اند که چرا به این بیماری مبتلا شده اند. زخم معده می تواند از سبک زندگی نادرست و پر استرس، رژیم غذایی هایی که ضعیف و نامناسب استفاده می کنند باشد. از طرف نیز اکثر زخم معده ها مربوط به باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری می شود که درصد عمده ای از زخم معده ها را در بر می گیرد.این باکتری باعث کاهش سطح ایمنی بدن و به خصوص دستگاه گوارش می شود. که معده را تحریک به تولید اسید کرده و در نهایت معده ملتهب و به زخم معده منجر می شود.

نشانه های زخم معده 

نفخ

سوزش سر دل

تهوع و استفراغ

نشانه های زخم معده شدید

مدفوع سیاه رنگ(به دلیل خونریزی معده)

کاهش وزن

درد شدید در شکم

همین حالا بخر و تخفیف بگیر!!!

حالا، چگونه زخم معده را با عسل طبیعی درمان کنیم؟

همان طور که می دانید عسل به هضم آسانتر غذا کمک می کند. و به دلیل داشتن آهن و منگنز مانع از ترشح اسید اضافی معده می شود. که این خود یک کمک بزرگ به درمان زخم معده است. عسل به دلیل وجود مواد معدنی مفید به اعصاب باعث آرام شدن معده می شود و فرد احساس درد کمتری می کند و روند بهبودی معده سرعت پیدا می کند.

راه های موثر دیگری که می توانید از آنها برای درمان زخم معده کمک بگیرید.

عسل و آویشن پیشنهاد خوبی برای درمان زخم معده است.

5 گرم آویشن را با 400 سی سی آب مخلوط کنید.و مقداری آن ها را بگذارید دم بکشد. در نهایت بعد از هر وعده غذایی آن را با عسل شیرین کرده و نوش جان کنید.

عسل و تمشک را ترکیب کنید و از اثرات آن شگفت زده شوید.

معجون عسل و تمشک برای درمان زخم معده موثر است.

30 تا50 گرم برگ تمشک را با یک لیتر آب جوش مخلوط کنید و بگذلرید 15 الی20 دقیقه بجوشد. سپس آن را با عسل شیرین کنید و بعد از هر وعده غذایی مصرف کنید.

عسل چه کمکی برای درمان ورم معده می کند؟

اگر شما هم جزء کسانی هستید که از ورم معده رنج می برید. بهتر است که از عسل نیز برای درمان بیماری ورم معده که دارویی موثر است استفاده کنید.

دلایل ورم معده می تواند از عملکرد نادرست مری، اختلال در درستگاه گوارش وقتی که معده نتواند غذا را به خوبی هضم کند این اتفاق می افتد که یک راه بسیار ساده برای درمان آن به عسل وجود دارد:

2 قاشق عسل را با آب گرم مخلوط کنید. و قبل از صرف صبحانه و به صورت ناشتا آن را میل نمایید تا اثرات آن را پس از چند مدت مصرفی، احساس کنید.

عسل دارویی طبیعی برای درمان رفلاکس معده(ترش کردن)

وقتی که معده به خوبی کارش را انجام ندهد. و غذا به درستی هضم نشود. باعث افزایش اسید معده می شود که دنباله آن رفلاکس معده یا همان ترش کردن را همراه دارد.

وقتی شما از عسل خام و خالص برای درمان این بیماری استفاده کنید متوجه اثرات شگفت انگیز آن خواهید شد. عسل دارای آنزیم های مفیدی است ک می‌تواند درمان کننده رفلاکس معده باشد.

می توانید عسل را به صورت بسیار ساده مصرف کنید. اگر دوست دارید می توانید آن را به‌تنهایی قبل یا بعد از غذا میل کنید. یا اینکه در طول روز همراه با آب گرم و یا چای مصرف کنید.

 با این چند ترکیب ساده ، عسل معده عزیزتان را درمقابل بیماری ها و زخم معده مقاوم کنید.

با آرد گندم، عسل، زعفران یک ترکیب به صورت حلوا درست کرده و مصرف کنید.

پودر بالنگ را با عسل مخلوط کنید ومصرف کنید تا معده شما تقویت شود.

از شیر و عسل برای نرم کردن روده ها استفاده کنید. افرادی که می خواهند غذا درمعده سریع تر هضم شود میتوانند ازاین ترکیب ساده استفاده کنند.

20 گرم پودر پوست بالنگ را همراه 200 گرم عسل ترکیب کنید. از این ترکیب نیز می توانید برای نفخ معده استفاده کنید. اگر پودر پوست بالنگ تلخ است.می توان آن را 24 ساعت در آب خیس کرد و آّب آن را از هر 5 ساعت عوض کرد تا تلخی آن از بین برود.

تذکر:

بهتر است تمام این روش ها را با یک پزشک مشورت کنید و سپس اقدام به انجام دادن آن ها کنید چون احتمال دارد ضرب المثل(اومدیم ابروش رو درست کنیم چشمش رو کور کردیم)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.