انگور

بهترین روش تهیه شیره انگور به همراه فوت کوزه‌گری

تهیه شیره انگور

 

شیره انگور از سالیان درازی مورد توجه افراد قرار گرفته است. این ماده شیرین و دوست داشتنی علاوه براینکه ظاهر خوب و اشتهاآوری دارد خواص فراوانی نیز برای بدن دارد:

A B Cویتامین های

آهن

آنتی اکسیدان

اسید آمینه

کلسیم،منیزیم،فسفر

سلام عزیران خوش آمدید به سایت رزن کالا باما همراه باشید. تا شما را با طرز تهیه شیره انگور خانگی آشنا کنیم. وشما بتوانید با تهیه این خوراکی خوشمزه در خانه لذت ببرید.

یک نکته درباره شیره انگور عسگری

هنگامی که شما به قصد خرید شیره انگور به بازار می روید.با نام شیره کشمش برخورد میکیند که همان عسگری است ولی چون آذری زبان ها به انگورعسگری، کشمش می گویند روی ظرف شیره انگور کشمش نوشته شده است. یا آن فرد فروشنده آن را برای شما شیره کشمش معرفی کند.

مواد لازم برای تهیه شیره انگور

انگور به مقدار نیاز

خاک سفید یا خاک مخصوص دوشاب یک هشتم مقدار انگور(که می توانید از عطاری تهیه کنید.)

ساده ترین روش برای تهیه شیره انگور

قسمت اول

انگورها را به خوبی بشویید اگر دوست داشتید آن ها را دانه دانه کنید. و با استفاده از گوشت کوب یا آب میوه گیری آب آنها را بگیرید و سپس آنها را در صافی قرار دهید تا آب خالصی از آن به دست آید. در صورتی که میخواهید کار شما مقداری آسان‌تر شود با استفاده از یک چکمه تمیز آنها را حتی بدون اینکه دانه ها آنها را جدا کنید. آب آن ها را بگیرید و در داخل صافی بگذارید تا تفاله های آنها گرفته شود.

قسمت دوم

آبی که از انگور به دست آمده است را در قابلمه بریزید و حرارت دهید خاک سفید را مقداری روی حرارت گرم کنید. سپس آن را  داخل ظرفی که داری آب انگور است بریزید وهم بزنید.

وقتی که در ظرف حباب های سفید ساخته شد آن ها را از از داخل ظرف بردارید البته این کار را قبل از این که آب بجوشد انجام دهید. و سعی کنید کامل برداشته شوند.

قسمت سوم

وقتی کف سفید را گرفتید زیر گاز را خاموش کنید و بگذارید ۱۰ الی ۱۲ ساعت خاک داخل قابلمه ته نشین شود.

قسمت چهارم

آب انگور را از خاک ته نشین شده جدا کنید تا آب انگور زلال باشد .شما میتوانید این کار را با یک پارچه تمیز ومانند یه کیسه انجام دهید. تا ناخالصی های آن به مقدار بسیار زیادی گرفته شود البته خاک ته نشین شده را جدا در داخل صافی قرار  دهید و آب انگور را هم جدا.چون امکان دارد خاک دوباره وارد آب انگور شود و کیفیت آن پایین بیاید.

قسمت پنجم

آب انگور را روی حرارت بگذارید که بجوشد اگر کف سفید روی شیره انگور آمد آن را دوباره بردارید.بگذارید محلول بجوشد اما مراقب باشید که سر نرود هنگامی که به غلظت مورد نظر رسید آن را بردارید چون امکان سوختن آن وجود دارد. بگذارید محلول شما سرد شود وآن را میل کنید.

خوب حالا شیره انگور شما آماده خوردن است.😋😋

حالا این سوال را از خودتان بپرسید که:آیا این کار به صرفه ای است که من این خوراکی خوشمزه را در خانه خودم درست کنم؟

اگر جوابتان بله است پس هر چه سریع تر دست به کار شوید.

در غیر این صورت سایت ما با پیمودن تمامی این مراحل شیره انگوری خالص و خوشمزه برای شما عزیزان فراهم آورده است و میتوانید با مراجعه به لینک زیر شیره انگور را بخرید و از خرید اینترنتی لذت ببرید.

خرید شیره انگور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.