سرکه

چگونه با سرکه سیب سریع‌تر لاغر شویم؟

سرکه سیب برای لاغری

 افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن دارند و میخواهند که سریع تر به لاغری برسند میتوانند از سرکه سیب که یک ترکیب شگفت انگیز برای کاهش وزن هست استفاده کنند. از سالیان درازی از سرکه سیب برای افزایش سلامتی و دوری از بیماری های مختلف مورد استفاده قرار میدادند.علاوه بر این سرکه سیب در درماه بیماری های دیگر تاثیر دارد.

چگونه از سرکه سیب استفاده کنیم که باعث لاغری شود؟

قبل از مصرف سرکه سیب باید بدانید که آن چه واکنشی نسبت به بدن شما دارد. در باره آن مطالعه کنید یا روی خودتان یک یا دوبار با دوز کم امتحان کنید. یا حتی از پزشک مشورت بگیرید که به قولی” اومدیم اَبروش رو درست کنیم چشمش روکور کردیم”وبه مشکل جسمی دیگری برنخورید.

اگر سرکه سیب را برای لاغری یا هر چیز دیگری مصرف کردین باید دهان را با آب بشوییم. چون همان طور که میدانید سرکه سیب یک خاصیت اسیدی دارد و باعث آسیب به دندان ها لثه، مری و دهان میشود. پس برای اینکه از آسیب های آن در امان باشید، به هیچ عنوان از سرکه سیب خالص (بدون ترکیب کردن با ماده دیگری) مصرف نکنید. همچنین برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند مضر است و فقط باید به مشورت پزشک مصرف کنند.

با مصرف  سرکه سیب وکاهش اشتها لاغری را به خود هدیه بدهید.

باعث کم شدن اشتها میشود:

استات موجود در سرکه سیب باعث می شود که مرکز اشتها در مغز کمتر تحریک برای مصرف غذا شود و اشتها کمتر شود.

وقتی شما برای لاغری سرکه سیب مصرف می کنید. وغذایی که در طول روز مصرف می شود سرکه سیب از  هضم سریع غذا جلو گیری می کند و غذا مدت زمان بیشتری در معده باقی می ماند. برای همین یک تحقیق بر روی چند فرد بالغ انجام شده است که نشان میدهد وقتی سرکه سیب را حتی همراه غذا های پرکربوهیدرات مصرف کنیم به  دلیل دیر هضم شدن غدا و کاهش اشتها غذای کمتری مصرف می شود. در پایان روز مقدار کالری دریافتی آنها 200 ال 300 کالری کمتری دریافت کردند.

 

نکته مهم:

افرادی که به اختلالات گوارشی یه به بیماری تاخیر در خالی شدن معده مبتلا هستند. یا نباید مصرف کنند یا این که برای برای لاغری از سرکه سیب مصرف می کنند. از پزشک مشورت بگیرید.

آیا راهی برای مصرف سرکه سیب همراه رژیم غذایی وجود دارد؟

سرکه سیب را می توانید به همراه سالاد، سبزیجات، خیار، گوجه فرنگی استفاده کنید. که برای لاغری و کالری دریافتی نیز مفید است.

سرکه سیب را همراه آب مصرف کنید تا اثرات شگفت انگیز آن را ببینید.

سرکه سیب را می توانید قبل از هر وعده غذایی مصرف کنید. اما چگونه؟ یک قاشق سرکه سیب بردارید و آن را در 300 سی سی آب حل  کنید و نیم ساعت قبل ازصرف ناهار یا شام استفاده کنید. البته اضافه کردن یک قاشق سوپ خوری عسل، به ترکیب آب و سرکه سیب می تواند طمع آن را  از بین ببرد و شیرین تر کند.

روزانه 1 الی 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را به همراه ماده غذایی دیگری استفاده کنید. آن را میان وعده هایی غذایی تقسیم کنید.

چند نکته

برای اینکه نتایج خوبی از مصرف سرکه سیب برای لاغری نتیجه خوبی بگیرید. باید از مواد غذایی چرب، مواد سرخ کردنی، تنقلات، شیرینی جات تا جایی که امکان دارد کمتر مصرف کنید.

از مواد چربی سوزی که برای لاغری مفید هستند استفاده کنید.

ورزش کردن و داشتن فعالیت بدنی نیز در کنار مصرف از سرکه سیب تاثیر به سزایی در کاهش وزن دارد.

با این روش ساده سرکه سیب طبیعی برای خود و خانواده تان بسازید.

1 کیلو گرم سیب( نوع سیب مهم نیست)

100 گرم شکر

10 گرم مخمر

سیب ها را به خوبی بشویید. و آن را چهار تیکه کنید . سپس داخل آنها را در بیاورید و آن را در ظرفی بریزید و داخل آن ظرف نیز آّب اضافه کنید طوری که سطح سیب ها را بپوشاند. سپس شکر را به آن اضافه کنید. 30 دقیقه بجوشانید. در نهایت آن را 2 ماه در جایی تاریک نگهداری کنید. پس از دوماه آن را صاف کنید. و در ظرف شیشه ای نگهداری کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.