سرکه

چگونه با استفاده از سرکه سیب از شر مشکلات پوستی راحت شویم؟

سرکه سیب برای پوست

همان طور که از می دانید سرکه سیب دارای خواص و ویژگی های فراوانی است. یکی از ویژگی های مهم آن این است که می توان از آن برای درمان انواع بیماری‌ها استفاده کرد. سرکه سیب پوست را بهبود می دهد کسانی که دنبال پوستی صاف و شفاف هستند. باید از سرکه سیب به عنوان یک داروی طبیعی که خواص پاک سازی پوست را دارد بهترین استفاده را ببرند.

دلایل مشکلات پوستی چیست؟

مشکلات پوستی می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. سبک زندگی، موادی غذایی، کاری که انجام میدهیم، ژنتیک، بارداری، نور خورشید و اشعه فرابنفش، بیماری ها پوستی، تغیرات هورمونی و زخم هایی که امکان دارد. در صورت ایجاد شود باعث ایجاد مشکلات پوستی می شود.

با ماسک های سرکه سیب تمام لکه‌ها را از بین ببرید.

سرکه سیب به دلیل وجود اسید های مفید برای پوست برای بهبود لک ها پوستی و حتی از بین بردن آنها بسیار مفید بوده و شما میتوانید از این داروی طبیعی به راحتی استفاده کنید. سرکه سیب را با آب رقیق کرده و آن را با استفاده از یک پنبه تمیز و نرم بر روی پوست صورت بمالید. و بگذارید 20 ال 30 دقیقه باقی بماند. سپس آن را با آب ولرم بشویید. برای این که استفاده از این ماسک برایتان خوش آیند تر شود می توانید از چای سبز یا ژل آلوئه ورا نیز در این ترکیب به کار ببرید.

آیا احساس خارش در پوست دارید؟ این ماسک می تواند اثر بخش باشد.

اگر شما به گیاهان مختلف یا نیش پشه زنبور یا هر چیزی که باعث خارش پوست شما می شود حساسیت دارید. سرکه سیب می تواند گزینه خوبی برای این مشکلات باشد. سرکه سیب به دلیل خواص بسیار آن برای این بیماری ها نیز مفید است و می تواند تا حدی باعث بهبود حساسیت شود.

از دست جوش های مزاحم خسته شده اید؟ سرکه سیب را برای از بین بردن جوش‌های صورت استفاده کنید.

علاوه بر این که باید سرکه سیب را به عنوان خوراکی در رژیم غدایی خود قرار دهیم. که باعث دفع هرچه بهتر سموم بدن و پوست میشود. با جوش های صورت شما مقابله می کند و تمامی جوش ها را از بین می برد. این ماسک ساده را نیز می توانید به راحتی تهیه کنید.

نحوه تهیه: سرکه سیب را با آب رقیق کرده و آن را با یک پد به روی صورت یا آن قسمتی از بدن که جوش زده است بمالید. سپس آن را پس از چند دقیقه بشویید.

این ماسک سرکه سیب را برای از بین بردن چین و چروک صورت استفاده کنید.

خانم ها بیشتر به پوست صورت اهمیت می دهند. پس برای همین دوست ندارند که پوست صورتشان چین و چروک داشته باشد. این ماسک طبیعی که از سرکه سیب و گرفته شده است می تواند این مشکل را تا حد قابل قبولی حل کند. 2 لیوان آب را همراه 2 قاشق غذا خوری سرکه سیب بجوشانید. از بخار آن برای بخور دادن به پوست صورت تان استفاده کنید. پس از سرد شدن با استفاده از یک دستمال ویا پنیه دوباره آن را روی صورت تان بزنید. . پس از 10 الی 20 دقیقه به خوبی بشویید. این ماسک طبیعی را دوبار در هفته استفاده کنید.

ماسک سرکه سیب و چای سبز برای پوست بسیار مفید است.

یک قاشق سرکه سیب، 2 قاشق چای سبز، یک قاشق عسل ، 5 قاشق شکر قهوه ای را مخلوط کنید. سپس آنها را 2 الی 5 دقیقه به خوبی هم بزنید. بعد آن را روی پوست صورت بمالید. البته اگر میخواهید محلول شما سفت شود از شکر بیشتری استفاده کنید. این ماسک باعث بهبود جریان خون در صورت شده و سلول های مرده آن را از بین می برد و در چندین دوره مصرفی پوستی روشن و شفاف خواهید داشت.

تمام آفتاب سوختگی هایتان را با این ماست سرکه سیب از بین ببرید.

یک دوم فنجان را پر از سرکه کنید. چهار لیوان آب را با آن مخلوط کنید. سپس با یک پارچه یا حوله که آغشته به ماسک است را  برو روی محل آقتاب سوختگی قرار دهید. بعد از چند دقیقه آن را از محل آفتاب سوختگی بردارید و به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید. این ماسک می تواند روند بهبود را سریع تر کند و تسکین دهنده سوزش و درد آن ناحبه سوخته شود. این ماست را چند روز متوالی و در روز 2 الی 3 بار استفاده کنید تا هرچه سریع تر بهبود یابید .

چند نکته برای استفاده درست از ماسک های سرکه سیب برای پوست:

  •  هنگامی که خواستید از ماسک های سرکه سیب برای پوست استفاده کنید. ابتدا آن را در قسمت کوچکی از پوست استفاده کنید. سپس اگر پوستتان به این ماسک ها حساسیت نداشته در سطح بیشتری از پوست استفاده کنید.
  • سعی کنید قبل از مصرف پوست را بشویید.
  • از ماسک هایی استفاده کنید که تازه آن ها را درست کرده اید. یا اگر حوصله درست کردن ماسک را در هر بار مصرف ندارید. آن را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید.
  • ماسک های که از سرکه سیب می سازید می تواند عوارض جانبی برای شما داشته باشد سعی کنید از پزشک مشورت بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.