سرکه

چگونه بدون نگرانی از سرکه سیب برای مو استفاده کنیم؟

سرکه سیب برای مو

برای مراقبت کردن از مو روش های زیادی وجود دارد که می توانیم با انجام آن ها زیبا ومنحصر به فرد به نظر برسیم.موی سر یک از زیبای های است که همیشه در مقابل چشم خودتان و به خصوص دیگران است. پس باید مواظب مو هایمان باشیم که آسیب نبینند و به بیماری های مختلفی مبتلا نشوند. چون مو قسمت بزرگی از زیبایی یک انسان است. ما دراین مقاله راه هایی برای رهایی از مشکلات مو با استفاده از سرکه سیب برای شما پیشنهاد میکنیم.

آیا سرکه سیب برای ریزش مو مناسب است؟

ازسرکه سیب رقیق شده برای تقویت مو ها و جلوگیری ازریزش آن استفاده کنید. سرکه سیب دارای مواد هایی هست که به تقویت موها کمک می کند.

روش انجام و لوازم مورد نیاز:

سرکه سیب نصف فنجان

آب نصف فنجان

سرکه سیب و آب را باهم به خوبی مخلوط کنید. با این محلول طبیعی که درست کرده اید موی سر را شست وشوی دهید و 10 ال 15 دقیقه پوست سر را ماساژ دهید. درنهایت آن را با شامپو به خوبی بشویید. این عمل را 2 ال 3 بار در هفته انجام دهید.

ترکیب مریم گلی و سرکه سیب فوق العاده است.

ترکیب محلول سرکه سیب و مریم گلی یک ترکیب شگفت انگیز است که از ریزش مو جلو گیری می کند و برای تقویت موی سر بسیار مفید است. و یک محلول آنتی بیوتیک و ضدعفونی کننده برای پوست سر است.

روش انجام و مواد مورد نیاز:

سرکه سیب یک قاشق غذا خوری

گل خشک شده مریم گلی 2 قاشق غذا خوری

آب داغ دو لیوان

اولی گل مریم گلی را در داخل یک ظرف بریزید و سپس آب گرم را به آن اضافه کنید. بگذارید 20 دقیقه خیس بخورد. بعد از خیس خوردن تفاله های آن را از آب بگیرید و سرکه را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. درنهایت آن را به موی سر و پوست سر بمالید.و آن را با حوله بپوشانید. پس از نیم ساعت سر خود را با آب و شامپو بشویید. این عمل را 2 الی3 بار درهفته انجام دهید.

روغن زیتون وسرکه سیب باعث تقویت مو می شود.

روغن زیتون باعث تحریک رشد مو شده و موها شما را پرپشت میکند. روغن زیتون رطوبت مو را تامین می کند و باعث مرطوب شدن موی شما موی شما میشود. علاوه بر تمام این ویژگی های روغن زیتون از شوره جلوگیری می کند.

روش انجام و مواد لازم:

1 قاشق سرکه سیب

یک قاشق روغن زیتون

روغن زیتون و سرکه سیب را به خوبی هم بزنید. آن را 5 دقیقه در سر مالش دهید.وسپس به مدت 60 دقیقه بگذارید در روی موها و پوست سر بماند. سپس آن را با آب و شامپو به خوبی بشویید. این کار را هم 2 الی 3 بار درهفته انجام دهید تا شاهد نتایج آن شوید.

آلوئه ورا و سرکه سیب دارویی برای درخشندگی مو.

با مصرف آلوئه ورا موهای درخشانی را داشته باشید. آلوئه ورا می تواند پ هاش های مو را احیا کند. آلوئه ورا در درمان شوره سر موثر است. و آلوئه ورا میتواند برای التهاب های پوستی و خارش پوستی یک مسکن قوی باشد.

روش انجام و مواد لازم:

سرکه 1 قاشق غذا خوری

آلوئه ورا 2 قاشق غذا خوری

آلوئه ورا و سرکه سیب را به خوبی هم بزنید. سپس آن را روی پوست سر بمالید و پوست سر را ماساژ دهید. پس از 30 دقیقه آن را با شامپو به خوبی بشویید. و هر هفته چند بار آن را تکرار کنید.

سرکه سیب و عسل برای شوره سر عالی است.

عسل یک نرم کننده برای پوست و مو هست. که برای داشتن موهای نرم میتوانید از عسل استفاده کنید. عسل یک به باکتری هایی که پوست و موی شما را تهدید می کند مبارزه می کند وآنتی اکسیدانی قوی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها است. و با عث سالم مانده موها میشود. دقت کنید که هنگام مصرف از عسل از عسلی استفاده کنید که طبیعی باشد در غیر این صورت شما فقط انرژی و پولتان را هدر داده اید.

روش انجام و مواد لازم:

سرکه یک چهارم لیوان

آب  یک چهارم لیوان

عسل یک قاشق غذا خوری

این مواد را ترکیب کنید. و آنها را خوب هم بزنید. پس از هم زدن آن را بر روی سرتان ماساژ دهید. و پس از 30 دقیقه با شامپو و آب آن را بشویید. 4 بار انجام این کار در هفته باعث تقویت مو هایتان می شود و میتوانید موهای نرم و لطیفی داشته باشید.

نکته بسیار مهم:

برای آن که بتوانید از این محلول ها به خوبی استفاده کنید. آن را آرام آرام به مو هایتان اضافه کنید و از ریختن به یک باره آن ها به موهایتان خود داری کنید چون که مقداری از محلول روی زمین می ریزد و نمیتوانید نتیجه خوبی از کار های تان ببینید.

یا این که یک شانه بردارید و آن را به محلول ها آغشته کنید سپس موهایتان را شانه کنید. پس از اتمام شدن محلول با دست ها موی تان را ماساژدهید تا از اثرات آن بهرمند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.